Nadpis Rezervace
到达
出发
成年人
设计 儿童
婴儿
最便宜保证 — 使用促销代码

Zajímavé akce v Praze

 

Velikonoční festival – trh

Koná se povětšinou kolem Velikonoc na Václavském a Staroměstském náměstí, které od hotelu Kampa Garden *** jsou vzdáleny v pěší chůzi cca 1km, před Karlův most. Tržiště s dřevěnými prodejničkami nabídnou typické české artefakty (dřevěné loutky, svíčky, vyřezávané kuchyňské náčiní … ), suvenýry z oslav příchodu jara (pravé kraslice a barvená vajíčka, pomlázky, drobné šperky, paličkované krajky … ), lokální pokrmy (klobásky, šunka od kosti ...) a různé slané i sladké dobroty a rozlévaný alkohol (svařené víno, pivo … ). Doprovodem pak jsou krátké koncerty v přilehlých pódiích nebo koncertních sálech. Nezapomeňte, že v této době i plno obchodů v Praze pořádá výprodejové akce a speciální promo.

 

Pálení čarodějnic

Vraťte se s námi do dávných dob a zúčastněte se tajemného festivalu Pálení čarodějnic. O populární FilipoJakubské noci (30. dubna na 1. května), kdy zlé a nečisté síly vládnou silnější mocí, a dle lidských pověr a bájí, se slétávají čarodějnice na sabat. Pálení čarodějnic je pak lidovou veselicí a obranou proti nečistým silám a bývá doprovázeno obrovskými vatrami hořícího dříví, veselic – doprovázené dobrým jídlem a pitím. O této noci se rovněž prý otevírají skrýše a ukryté poklady. Aby se hledač těchto pokladů ubránil zlým silám, měl u sebe květ kapradí, svěcenou křídu a plno dalších artefaktů. V Praze vás čeká většinou lampiónový průvod na Malostranském náměstí (od našeho hotelu Kampa Garden *** je to 5 minut chůze) s cílem do parku Kampa, kde se většinou koná pálení čarodějnic.

 

Majáles + svátek práce

Oba se konají 1. května. Majáles je obrovská studentská oslava, zatímco svátek práce je oslava pracujícího lidu s pozůstatky patosu z totalitního režimu. Majáles je živý festival začínající v odpoledních hodinách, plný lokálních akcí, ponejvíce v Praze konaných na Střeleckém ostrově a doprovázený mnoha průvody – povětšinou začínajícími od památníku Jana Palacha (poblíž sochy koně na Václavském náměstí). Konec akce je doprovázena většinou koncerty.

 

Prague Food festival

Příznivci dobrého jídla a pití, vysoké gastronomie a kvality, si přijdou na své na několikadenním festivalu, který se většinou každoročně koná na konci května. V roce 2017 je to 26-28.5. Umístěný v rozlehlých prostorách Vyšehradu (od našeho hotelu Kampa Garden *** můžete k němu dojít procházkou podél řeky 30-45 minut nebo MHD metrem – ze zastávky Malostranská – zelená linka A s přestupem na statici Muzeum na červenou linku C s výstupem na stanici Vyšehrad). Naskýtá se vám jedinečná příležitost ochutnat lokální pokrmy i mezinárodní jídla, která připravují renomovaní kuchaři top pražských podniků a oceněných restaurací. Akce je doprovázená i ochutnávkou vín a alkoholu.

 

Pražská muzejní noc

Navštivte nepřeberné množství muzeí a zajímavých míst v Praze zcela ZDARMA! Každoroční unikátní akce přiláká vždy obrovské množství návštěvníků, proto doporučujeme naplánovat si jen několik míst – vše stihnout nejde. Letos je akce pořádána 10. června 2017 od 19:00. Akce organizuje národní muzeum a dopravní podnik Praha. Mnoho muzeí je tak otevřeno zdarma až do noci. Více informací a jaká místa jsou otevřena, najdete na stránkách www.prazskamuzejninoc.cz. Od našeho hotelu Kampa Garden *** na Kampě máte nejblíže k Muzeu Karla Zemana, Muzeu české hudby nebo kostelu sv. Nikolase a nebo přes Karlův most k muzeu Bedřicha Smetany nebo Colloredo-Mansfeldský palác s programem až do 1:00 po půlnoci.

Více informací, konkrétní termíny pořádaných festivalů najdete na stránkách, které sdružují informace o těchto akcích: www.pragueexperience.com nebo www.bellprague.cz

 

Fashion výstava – Blanka Matragi

Světově uznávaná česká módní návrhářka vystavuje od června do prosince 2017 v Obecním domě v Praze 1. Výstava je oslavou 30ti letého tvorby návrhářky. Těšit se můžete na šaty, kostýmy a módní doplňky. To vše je dotvořeno uměleckými předměty ze skla, porcelánu. Vstupenky si zakoupíte přímo na místě v den Vaší návštěvy. Obecní dům je od hotelu Kampa Garden vzdálen pěší chůzí přes čarovné historické centrum Prahy asi 25minut. Součástí je také butik, kde můžete jednotlivé kusy i zakoupit.

 

Prague Pride

Podpořte s námi od 7. do 13. srpna 2017, na Prague Pride 2017 Praha, početnou skupinu LGBT báječných lidí z Prahy, České republiky i celého světa a připojte se k celodennímu programu za práva leseb, gayů, bisexuálů, and transgenderů. Více o programu celé akce a časy jednotlivých částí najdete na oficiálních stránkách www.praguepride.cz. Hlavní část programu se vždy začíná na Václavském náměstí – od našeho hotelu Kampa Garden je to příjemnou procházkou historickým centrem asi 25 minut a poté se průvod vydá na Letenské pláně, kde je připraven bohatý program, ze kterého si zajisté vybere každý.

Doporučení: Zarezervujte si Váš pobyt v Praze v těchto dnes s předstihem, protože Praha bývá většinou velmi obsazená. Kampa Garden hotel na Praze 1 nabízí komfortní ubytování za příznivé ceny.

 

Festival hroznového vína a ochutnávky vín na Pražském hradě

Pojďte ochutnat to nejlepší z českých a moravských vinic 16. – 17. září 2017 do královské zahrady Pražského hradu. Vstupné je zdarma a od našeho hotelu Kampa Garden v centru Prahy je to doslova blízko – pouze krátká procházka na Pražský hrad (cca 15 minut). Ochutnávka vín je spojená s jídlem a pitím, které se k tomuto královskému nápoji hodí včetně ukázek tradičních řemesel (pletení košíků, mačkání hroznového vína atd.), výrobků, hudby a zpěváků.

 

Festival „SIGNAL light“

12. – 15. října 2017 nezapomeňte na poutavou večerní akci (již pátý ročník), kdy ožívají fasády historických i současných pražských domů za pomoci světelné techniky a doprovodné hudby. Open-air oslava světla je pořádána v okolí Staroměstského náměstí a podél řeky Vltavy v historickém centru Prahy. Stačí ve večerních hodinách vyjít od našeho hotelu Kampa Garden v centru Prahy přejít řeku a pohybovat se okolo ní a Staroměstským náměstím. Více o této zajímavé akci najdete na oficiálních stránkách festivalu: www.signalfestival.com

 

DESIGN blok

Design blok

Designblok, Prague Design and Fashion Week konaný 26. - 30. října 2017 je největší selektovaná přehlídka designu a módy ve střední Evropě. Designblok se snaží ukazovat tvorbu a produkci designérů i výrobců Evropy včetně zajímavých novinek, známých a prestižních značek a nezapomíná ani na mladé umělce a jejich podporu. Rozsahem 200 vystavovatelů, plno dalších otevřených galerií, showroomů po celé Praze, přilákává velké množství návštěvníků včetně turistů. Hlavní areál je tradičně umístěn na výstavišti Praha Holešovice, ke kterému to z našeho hotelu Kampa Garden v centru Prahy 1 máte cca 30 minut tramvají linka č. 12 (zastávka Malostranské náměstí -> Výstaviště Holešovice)

 
 

MAGNETIC festival

Nejlépe hodnocený festival elektronické taneční hudby ve střední a východní Evropě se koná 15. prosince od 20:00 hodin. V lokalitě Letňany - výstaviště vyrůstá vždy obrovský taneční klub výhradně určený pro tuto akci. Od našeho hotelu Kampa Garden v centru Prahy se do Letňan dostanete pohodlně metrem cca za 45 minut (trasa A ze stanice Malostranská a na stanici Muzeum, kde přestoupíte na červenou linku metra C a pojedete až na stanice Letňan – výstaviště je pak od zastávky vzdáleno jen několik metrů). Více o festivalu najdete na oficiálních stránkách www.magneticfestival.com

 

Vánoční trhy

Ochutnejte na vlastní kůži vánoční atmosféru stověžaté Prahy a užívejte si sváteční pohodu a náladu v historickém centru Prahy ve spojení s tradičními vánočními pokrmy, nákupy, řemesly i zábavou. Náš hotel Kampa Garden je v blízkosti všech hlavních vánočních atrakcí a tržišť, které se každoročně po celý prosinec konají na Staroměstském a Václavském náměstí, které jsou přístupné příjemnou procházkou od hotelu Kampa Garden (15-20min.) nebo městskou hromadnou dopravou (metro nebo tramvaj). Navíc 6. prosince můžete v ulicích potkat klasické trio svatý Mikuláš – čert – anděl, kteří straší i povzbuzují zejména děti.

本网站使用cookie来改善其服务。停留在此页面上,即表示您同意使用它们。
接受