Rezervace
Datum příjezdu
Datum odjezdu
Dospělí
Děti
Malé děti
GARANCE NEJLEPŠÍ CENY - Promo kód

Lokalita

Hotel Kampa Garden se nachází na jednom z nejkrásnějších městských ostrovů světa.

Využijte naši unikátní časově omezenou akci, speciálně vytvořenou pro dostupné rodinné i párové ubytování na Kampě v rekonstruovaném hotelu Kampa Garden 3* (vítěz CZECH HOTEL AWARDS 2021), přímo v centru Prahy 1, pro ty, kteří chtějí objevovat krásy stověžaté historické i moderní Prahy a užijte si poznávání bez zástupů turistů a mačkanic – romanticky.
Prokračování článku o výhodné akci ubytování na Kampě >>

Lennonova zeď50 metrů
Karlův most100 metrů
Lanová dráha Petřín450 metrů
Chrám sv. Mikuláše500 metrů
Pražský hrad800 metrů
Staroměstské náměstí850 metrů
Tančící dům850 metrů
Strahovský klášter900 metrů
Václavské náměstí1,5 kilometru
Národní muzeum v Praze1,5 kilometru
Vyšehrad2,5 kilometru
ZOO Praha7 kilometru
 

První zmínky o „Ostrově“ jsou datovány do 11. století, rozhodující podobu však získal až v 16. století po velkém požáru, kdy na ostrov byly navezeny zbytky stavební suti z dřívějších krásných malostranských domů. Dnešní název „Kampa“ je zahalen tajemstvím. Jedna z možných teorií tvrdí, že je ostrov pojmenován podle majitele jednoho ze zdejších domů Ticho Gangsel z Campu. Jiní tvrdí, že je název odvozen z latinského campus (ploché pole) či ze staročeského Zákampí (stinné místo). Od 15. století se na ostrově začaly stavět mlýny a mlýnské zahrady, později byly nahrazovány šlechtickými. Kromě dřevěného mlýnského kola, jež je jediným pozůstatkem Mlýnu Huť, zde najdeme i Sovův mlýn, který byl později vlastněn pekařskou rodinou Františka Odkolka. Budova byla zrekonstruována a dnes slouží jako Muzeum Kampa.

S pražskou Kampou se pojí známá jména bohemisty Josefa Dobrovského, herce a dramatika Jana Wericha, básníka Vladimíra Holana a T.G. Masaryka, který tento ostrov často navštěvoval při svých vycházkách. Nedaleko naleznete pravděpodobně nejužší uličku Prahy, opatřenou světelnými semafory pro pěší. Pokusí-li se někdo projít na červenou, riskuje, že se případně protijdoucí nevyhnou. Dokonce se traduje, že se v uličce jedna turistka „zasekla“ a musela být vysvobozena za asistence hasičů pomocí větší dávky mýdla s vodou. Najdeme zde i turisty obdivovanou Lennonovu zeď, u které lidé z celého světa vzdávají hold zavražděnému členu skupiny The Beatles, Johnu Lennonovi.

Kampa je oblíbeným útočištěm filmařů, odehrával se zde děj filmu Chobotničky z druhého patra. Ostrov byl využit také k natáčení filmů Amadeus a Mission Impossible. V současné době je Kampa užívána spíše jako park. Při procházce podél Vltavy si odpočinete na lavičkách nebo si můžete lehnout do trávy. V letních měsících je ostrov a okolí hotelu Kampa Garden*** dějištěm zajímavých kulturních akcí a trhů.

Hotel Kampa Garden*** nabízí krásný výhled nejen na kanál samotný, ale i do stinných zákoutí parku Francouzské ambasády. Díky své příhodné poloze v samém centru Prahy se veškeré pražské památky nacházejí v příjemné vzdálenosti.

 

 

Parkování / Parkoviště

Pokud do našeho hotelu Kampa Garden *** Praha 1 přijíždíte vlastním autem, je nezbytné dopředu co nejdříve zamluvit parkovací místo! Hotel leží v památkové zóně v centra Prahy 1 – Kampa se striktními omezeními pro parkování (zóny). Hotel Kampa Garden *** má k dispozici pouze 6 parkovacích míst pro hosty a proto s rezervací neotálejte.

Více informací >>


Vaše první kroky v Praze / v České republice

Ať už do našeho hotelu Kampa Garden *** v centru Prahy míříte z letiště nebo autobusových či vlakových nádraží nebo vlastní dopravou, nezapomeňte na pár základních rad cestovatelům:

 • Zajistěte si pro Vás nejlepší dopravu po Praze nebo z / na letiště či jiného vstupního / výstupního bodu (MHD, taxi, hotelová doprava). Nejlevnější je doprava MHD (autobusy) přímo z letiště – více informací najdete přímo na stránce letiště Václava Havla Praha. Cestování taxi je pohodlné, ale dražší (1km / 1€ - cesta do centra Prahy z letiště stojí cca 30 €). Nejpohodlnější je pak doprava, kterou Vám zajistí náš hotel na vyžádání a můžete ji mít dokonce ZDARMA – více informací najdete zde>>
 • Vyměňte si České koruny. Vždy si zjistěte aktuální kurz před vaší cestou na internetu, ideální je stránka České národní banky – informace najdete zde>> a při výměně financí si jej kontrolujte. Pokud se kurz výrazně liší, vyhledejte jinou směnárnu a nevyměňujte finance s nikým na ulici. Zejména v centru Prahy (Staroměstské náměstí a jiné turistické lokality) mohou mít směnárny velmi nevýhodné kurzy. Náš hotel Kampa Garden *** na Praze 1, doporučuje směnárnu Na Kaprovce (zeptejte se našeho personálu, který vám dá mapu a instrukce jak se k ní dostat).
 • Připravte se na počasí. Ačkoliv náš personál hotelu Kampa Garden *** v centru Prahy se snaží o Vaše maximální pohodlí, počasí bohužel poručit neumíme. Zjistěte si dopředu lokální počasí a připravte se – nenechte si radost z historické Prahy nijak zkazit. Využít můžete i naší on-line webovou kameru, která je umístěná přímo na našem hotelu Kampa Garden *** a podívejte se přímo, jak vypadá počasí s výhledem na Karlův most. Pamatujte, že stověžatá Praha je nádherná v jakékoliv roční období a v jakémkoliv počasí. Pár tipů na zajímavá místa a lokality přinášíme i tady na naší stránce.

Nejlepší muzea Prahy I.

Praha je a vždy byla centrem umění a sběratelství. Nahlédněte s námi do historie i moderního umění. Z našeho hotelu Kampa Garden*** v centru Prahy to máte do většiny z nich doslova "co by kamenem dohodil":-).

 

 

Tajné tipy Prahy – opomíjená místa

Praha je, bez nadsázky, jedno z nejkrásnějších měst světa a z našeho hotelu Kampa Garden 3* na Praze 1 se vždy dostanete ke všem historickým i UNESCO skvostům pěší chůzí. Pojďme se spolu ale podívat na jiné skvosty – urbanistické, architektonické, které často turisté zcela míjí a přitom jejich umělecká / stavební / společenská hodnota je kolikrát nevyčíslitelná – protože zážitky jsou věčné!

Více informací >>

Opera a balet v Praze

Vyzkoušejte nestárnoucí zážitek klasické hudby a ponořte se do lahodných tónů i vokálů opery nebo se nechte unášet choreografií i uměním baletu v Praze. Vivaldi, Mozart, Smetana, Čajkovský – to je jen malý výběr z nespočetné plejády oper a baletů, které v Praze můžete navštívit. Zážitek vám umocní skvostné zdobné interiéry z doby baroka i renesance, a od hotelu Kampa Garden *** v centru Prahy, je máte všechny na dosah… pokračování článku »

To nejlepší z České republiky aneb 1 den výlet z Prahy s návratem do hotelu

Líbí / líbila se Vám Praha se svými památkami, atrakcemi a zajímavostmi? Prodlužte si pobyt v našem hotelu Kampa Garden *** v centru Prahy a vydejte se na jednodenní výlety objevovat krásy České republiky. Můžete využít kvalitní síť dálnic nebo pohodlně jezdit autobusy či vlaky, popř. využít moderních služeb agentur – náš personál Vám ochotně poradí a výlet zajistí včetně vyzvednutí před hotelem Kampa Garden*** v Praze.

To nejlepší z Prahy za 3 dny

Praha je úžasné místo plné historických památek, atraktivit, zábavy a objevování… pokračování článku »

 

Nejkrásnější zahrady Prahy

Praha není jen historické místo plné historie, muzeí a památek, ale také malebné místo překypující zelení a čarokrásnými zahradami. Utečte s námi na chvíli od ruchu turistických exponovaných míst do zákoutí tak malebných, že se čas na chvíli zastaví a vy si vychutnáte doslova pohádkovou Prahu ve zcela jiné perspektivě. Od našeho hotelu Kampa Garden *** v centru Prahy to máte k většině zahrad vždy blízko a můžete je začlenit do trasy při objevování stověžaté Prahy.

Zajímavé akce v Praze

Praha pohádkové historické město, kde v jeho centru je umístěn i náš hotel Kampa Garden ***, pořádá a hostuje mnoho festivalů a koncertů po celý rok. V jakoukoliv roční dobu tu narazíte na nepřeberné množství akcí, které jsou od našeho hotelu Kampa Garden *** v příjemném dosahu MHD nebo pěší chůzí. Tradiční pop, rokové a klasické hudební festivaly se střídají s festivaly dobrého jídla a pití (kdo by neznal české pivo!) a prokládány speciálními exhibicemi. Je nemožné odkázat na všechny akce a doporučit ty nejlepší – každému se zamlouvá jiný žánr, ale pokusíme se připomenout ty nejzajímavější nebo největší akce. Nejlepší období pro tradiční festivaly a akce jsou období Velikonoc, svátků práce (1. a 8. květen), Vánoc a oslav Nového roku. Pro hudební scénu pak jsou to období konce jara přes léto a začátek podzimu (květen – září).

březen / duben 2019

 • Masopustní průvod – Malá Strana Praha (2. 3.)
 • Prague International Film Festival – Febiofest (21.-29. 3.)
 • Mercedes Benz Prague Fashion Week (22.-29. 3.)
 • Food Truck Show (30. 3.)

po celý rok 2019

duben / květen 2019

červen / červenec 2019

srpen / září 2019

 • Prague Pride (5.-11. 8.)
 • Foodparade festival (31. 8. – 1. 9.)
 • Birell Prague Grand Prix (7. 9.)
 • Burgerfest festival (7.-8. 9.)

říjen / listopad / prosinec 2019

 

 

Nejlepší pop/rock/metal koncerty 2019 v Praze

Užijte si nevšední zážitky ze stověžaté Prahy a spojte historii se současností. Přinášíme přehled nejlepších koncertů, které se konají v Praze do konce roku 2019. Od našeho hotelu Kampa Garden v centru Prahy 1 to máte do všech koncertních síní a arén doslova kousek. Náš personál hotelu rád poskytne jakékoliv informace k dopravě z a do místa konání koncertu – jsme tu pro Vás! Rezervujte si pobyt dopředu, Praha bývá při konání těchto velkých koncertů přeplněná auty a v zácpách můžete trávit i hodiny oproti klidnému odpočinku v jednom z našich útulných pokojů a v poklidu si na koncert zajít nebo dojet MHD.

Skvělé haly jsou O2 Aréna Praha, Eden, Kongresové centrum Praha, Forum Karlín a další. Lístky na koncerty můžete zakoupit pohodlně on-line přes TicketPro.

Zarezervujte si ubytování v našem hotelu Kampa Garden dostatečně v předstihu »

 • Elton John (7.5. 2019)
 • LP (11.-12.5.2019)
 • Jamiroquai (25.5.2019)
 • Bryan Ferry (5.6. 2019)
 • Smashing Pumpkins (6.6.2019)
 • Prague Rocks 2019 - Kiss & ZZ Top (19.6.2019)
 • Backstreet Boys (22.6.2019)
 • Phil Collins (25.6.2019)
 • Mark Knopfler (26.6.2019)
 • Rammstein (16. – 17.7.2019)
 • Metallica (18.8.2019)
 • Michael Bublé (17.9.2019)
 • David Garrett (1.10.2019)
 • Eros Ramazzotti (22.10.2019)
 • Sarah Brightman (8.11.2019)
 
 
 
Tento web používá ke zlepšení svých služeb soubory cookie. Tím, že zůstanete na této stránce, souhlasíte s jejich použitím.
Přijmout