Rezervace
Datum příjezdu
Datum odjezdu
Dospělí
Děti
Malé děti
GARANCE NEJLEPŠÍ CENY - Promo kód

Národní muzeum v Praze

 

Navštivte renesanční dominantu Prahy, která je součástí každé scénické fotografie Václavského náměstí a také jednou z nejvýznamnějších staveb Prahy vůbec. Historická budova Národního muzea je od roku 1962 prohlášena národní kulturní památkou a po rozsáhlé rekonstrukci byla znovu slavnostně otevřena v roce 2018 veřejnosti při 100. výročí založení České republiky včetně zpřístupnění vyhlídkové kupole, odkud budete mít Václavské náměstí jako na dlani a také propojovacího tunelu mezi historickou a novou budovou muzea, který je pojatý i jako videoprojekce i nově zastřešené dvorany.

Projděte se po slavném schodišti, které znáte z mnoha českých i hollywoodských filmů a vyberte si z mnoha stálých i dočasných expozic a výstav. Národní muzeum je otevřeno denně a od našeho hotelu Kampa Garden 3* je to pěší chůzí příjemná procházka historickým centrem Prahy (kolem řeky Vltavy, okolo Národního divadla a dále do vrchní části Václavského náměstí) nebo využijte nedalekou stanici metra A (zelená linka) ze stranice Malostranská na stanici Muzeum.

Národní muzeum v Praze, které bylo postaveno v roce 1818 jako chrám vědy a umění s důrazem na monumentalitu, se v současné době skládá z 5ti hlavních odborných celků: Přírodovědeckého muzea, Historického muzea, Českého muzea hudby, Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur a Knihovny Národního muzea a obsahuje tak až neuvěřitelných 13.000.000 předmětů. O aktuálních expozicích vám více informací podá personál našeho hotelu Kampa Garden 3* na Kampě, Praha 1 nebo informace načerpáte na oficiální stránce Národního muzea https://www.nm.cz/.

Nikdo si pochopitelně nenechá ujít známou obrovskou kostru plejtváka myšoka nebo vystaveného mamuta v životní velikosti v již zmiňované části Přírodovědeckého muzea a dalších 15 miliónů sbírkových předmětů (některé datované stářím až několik miliard let). Na Přírodovědecké muzeum si vyhraďte minimálně několik hodin, protože se skládá z několika velkých a rozsáhlých celků: minerály / paleontologie / mykologie / botanika / entomologie / zoologie / antropologie a kroužkovací stanice.

Národní muzeum v Praze je jednoduše skvost, který vám všichni z hotelu Kampa Garden 3* vřele doporučujeme. Nezapomeňte, že lístky na některé z dočasných expozic je možné zakoupit výhradně dopředu a pouze on-line. Na stálé expozice je pak i otevřena pokladna přímo v muzeu.

Tento web používá ke zlepšení svých služeb soubory cookie. Tím, že zůstanete na této stránce, souhlasíte s jejich použitím.
Přijmout