Rezervace
Datum příjezdu
Datum odjezdu
Dospělí
Děti
Malé děti
GARANCE NEJLEPŠÍ CENY - Promo kód

Staroměstské náměstí

Staroměstské náměstí je srdcem Starého Města, které bylo původně malou osadou s trhem na tzv. Židovském ostrově. Rozkládá se na ploše bezmála jednoho hektaru a je hlavní dominantou historické části Prahy. Určující stavbou celého náměstí je bezpochyby Staroměstská radnice, která pochází ze čtrnáctého století a je vystavěna v gotickém stylu. Její věž dosahuje téměř 60 metrů.

Ještě více se však cení orloj, který se stal součástí věže v patnáctém století a dodnes patří k nejznámějším a největším astronomickým hodinám na světě. Každou hodinu v denní dobu se ve dvou okénkách nad ciferníkem objevuje 12 apoštolů. Význam zobrazování apoštolů nemá s odměřováním času žádnou spojitost, jejich význam je spíše náboženský a pro zaujetí kolemjdoucích.

Dále vás zde upoutá impozantní kostel Matky Boží před Týnem, neboli Týnský chrám s dvojicí gotických hranolových věží. Všimli jste si, že levá věž je menší a užší? Takovým věžím se lidově říká Eva a Adam.

Tento web používá ke zlepšení svých služeb soubory cookie. Tím, že zůstanete na této stránce, souhlasíte s jejich použitím.
Přijmout