Rezervace
Datum příjezdu
Datum odjezdu
Dospělí
Děti
Malé děti
GARANCE NEJLEPŠÍ CENY - Promo kód

Tančící dům

 

Architektonicky poutavý a velmi netradičně pojatý objekt od architektů Vlada Miluniče a Franka O. Gehryma, stojící nedaleko našeho hotelu v centru Prahy 1, na pravém břehu řeky Vltavy, byl dokončen v roce 1996. Je inspirován slavným tanečným párem Fredem Astairem a Ginger Rogersovou neboli "Fred and Ginger" a stal se fotogenickou ikonou turistického ruchu České republiky a města Prahy, kdy průčelí budovy je složeno ze 2 věží, připomínajících tančící pár.

Sám prezident Václav Havel tento projekt velmi podporoval, aby se centrum stalo místem kulturních aktivit. Stavba rozpoutala bouřlivou veřejnou diskusi o architektuře Prahy: Jedni ji oceňují jako moderní architekturu, jiní argumentují, že narušuje historickou Prahu a ničí panorama - toto necháme na vašem posouzení, náš hotel stojí nedaleko v centru Prahy, stejně jako tento objekt. V roce 1996 získal tančící dům nejvyšší ocenění v kategorii designu v americkém časopisu Time, a v českém časopisu "Architect" se dostal mezi pětici nejvýznamnějších českých staveb 90. let 20. století a později byl umístěn i na speciální zlatou minci.

Tento web používá ke zlepšení svých služeb soubory cookie. Tím, že zůstanete na této stránce, souhlasíte s jejich použitím.
Přijmout