Rezervace
Datum příjezdu
Datum odjezdu
Dospělí
Děti
Malé děti
GARANCE NEJLEPŠÍ CENY - Promo kód

Židovské muzeum v Praze

Zaměření: židovské sbírky

Patří k nejstarším evropským židovským muzeím (založeno v roce 1906). Základem jsou sbírky s předměty ze synagog a modliteben, které by jinak zanikly v důsledku asanací pražského židovského ghetta. Během války to bylo i bezpečné místo pro liturgické předměty, knihy i archiválie a úložiště pro předměty z majetku Židů deportovaných z Prahy a okolí do koncentračních táborů. Muzeum, které dokáže velmi emotivně působit, je rozmístěno v několika lokacích (nedaleko od sebe), protože se nacházejí v areálu dochované části Židovského města v historické části Prahy. Jsou v pohodlné pěší dostupnosti a jedná se o místa: Pinkasova, Staronová, Vysoká a Maidelova (ze si vezměte audioprůvodce a dostanete i mapu židovské čtvrti) synagoga a dále pak Starý židovský hřbitov, kam se dostanete od našeho hotelu Kampa Garden*** na Praze 1 pěší chůzí příjemnou procházkou (přejděte Karlův most a dále pokračujte doleva po hlavní ulici Křížovnická cca 500m – začátky židovského města pak budete mít po pravé straně). Druhá část muzea se nachází opodále od první části ulicí Široká za Kostelem sv. Ducha.

Veškeré informace o vstupném, otevíracích dobách jednotlivých částí muzea a jeho stálých i dočasných expozicích najdete na oficiálních stránkách, kde si můžete i vstupné zakoupit on-line: www.jewishmuseum.cz

Tento web používá ke zlepšení svých služeb soubory cookie. Tím, že zůstanete na této stránce, souhlasíte s jejich použitím.
Přijmout