Anreisedatum
Abreisedatum
Erwachsene
Kinder
Babys
BEST PREIS GARANTIE - Ermäßigungscode

Tajné tipy Prahy – opomíjená místa

Praha je, bez nadsázky, jedno z nejkrásnějších měst světa a z našeho hotelu Kampa Garden 3* na Praze 1 se vždy dostanete ke všem historickým i UNESCO skvostům pěší chůzí. Pojďme se spolu ale podívat na jiné skvosty – urbanistické, architektonické, které často turisté zcela míjí a přitom jejich umělecká / stavební / společenská hodnota je kolikrát nevyčíslitelná – protože zážitky jsou věčné!

Celodenní výlet pěšky od našeho hotelu Kampa Garden 3*:

Pěšky podél Vltavy > Náplavka > Porodnice u sv. Apolináře > Nuselský most > Vyšehrad > Podolská vodárna a bazén … s hotelem Kampa Garden 3* si vždy Prahu užijete!

Náplavka

Nejznámější společenské místo v Praze, kde se snoubí zpevněné břehy řeky Vltavy v kamenném vyzděném korytu na Rašínově nábřeží s dobrým jídlem z pevně zakotvených botelů a vodních restaurací nebo nově zrekonstruovaných – pro Náplavku tak typických a fotogenických – kobek s kulatými otevíratelnými okny – tady to žije prakticky po celý den a je to oblíbené místo Pražanů na setkání s přáteli. Náplavka je rušným místem, kde se nudit nebudete a při degustaci čehokoliv se můžete kochat i výhledem přes řeku na panorama Hradčan. Od našeho hotelu Kampa Garden 3* se na Náplavku dostanete pohodlně pěšky, příjemnou procházkou kolem řeky. Jen málokdo ví, že Náplavka má i svůj menší „klon“ na protilehlém břehu řeky, který vyhovuje těm co raději klidnější místa, nežli rušnou oblast Náplavky (dostanete se na něj např. vodním MHD nebo přejitím pěšky po Vyšehradském železničním mostu, který sám o sobě je dalším architektonickým skvostem Prahy a když už jste u něj – udělejte si malou odbočku na přilehlý Vyšehrad.

Podolská vodárna

Je kousek za Vyšehradem a jde o velmi cennou stavbu z hlediska architektury a zajímavou i historicky a komplex je památkově chráněn. Najdete tu i největší plavecký stadión Prahy – Podolí a pro turisty zajímavé Muzeum pražského vodárenství. Z hotelu Kampa Garden 3* na Praze 1 se sem dostanete buď pěšky opět podél řeky Vltavy, nebo tramvají č. 2 ze stanice Malostranská (výstupní stanice Podolská vodárna). Vodárna zde existovala již od poloviny 19. Století a ta současná, někdy nazývaná Engelova vodárna dle jejího projektanta, byla postavena v novoklasickém stylu v letech 1925-1929.

Porodnice U sv. Apolináře

Je zajímavé místo opět v oblasti Vyšehradu a Podolí, kam se od našeho hotelu Kampa Garden 3* z centra Prahy dostanete MHD tramvají č.2 nebo příjemnou procházkou podél nábřeží řeky Vltavy, přes Náplavku, a nebo spojením výletu na Vyšehrad. Jde vzhledem o mystické místo, které připomíná kulisy z hororových filmů o velkém sídle plném tajemství. Opak je pravdou – za fotogenicky i mysticky vyhlížející fasádou z roku 1875 je umístěna nejmodernější a nejvybavenější porodnice na nejvyšší evropské úrovni. I přes oplocení můžete pořídit fotografie, které vypadají jako z minulých století. Pro svou mimořádnou architektonickou hodnotu je tento objekt chráněnou kulturní památkou a zajímavostí je i to, že součástí komplexu porodnice je i kaple sv. Kříže.

Nuselský most

Nuselský neboli most „sebevrahů“ je nejznámějším mostem v Praze, který kolikrát byl upravován, aby se zamezilo velmi častým sebevražedným skokům do 42m hloubky (do dnešní doby dle statistik cca 300 sebevražd). Tato železo-betonová stavba překlenuje hluboké Nuselské údolí již od roku 1973 a slouží jako dopravní tepna mezi oblastmi Pankrác a Karlov a v jejích útrobách je i červená trasa liny metra C se stanicí Vyšehrad. Výhled z Nuselského mostu je zejména v odpoledních hodinách velmi pěkný a určitě doporučujeme se tu zastavit – nakonec přilehlý Vyšehrad na jedné straně údolí a Porodnice u sv. Apolináře na druhé straně vaše jednodenní toulky po méně známých místech Prahy velmi dobře zakončí. Do našeho hotelu v centru Prahy Kampa Garden 3* na Kampě se vrátíte pohodlně metrem trasa linky C a přestup na žlutou linku B nebo opět zpět příjemnou pěší procházkou sejitím z Vyšehradu zpět k Náplavce a zakončením zápasu slunce nad vychlazeným pivem nebo výtečnými pokrmy české i mezinárodní gastronomie ve všude přítomých restauracích.

Diese Seite verwendet Cookies, um ihre Dienste zu verbessern. Wenn Sie auf dieser Seite bleiben, stimmen Sie deren Verwendung zu.
Akzeptiere